Πρόγνωση τουρνουά LIBEMA OPEN (Άρτεντενμπος, Ολλανδία) ATP Δευτέρα 10 Ιουνίου’.

Πρόβλεψη Τένις: Tim Van Rijtoven εναντίον Zizau Bergs

Στις 10 Ιουνίου 2024 στις 12:15 UTC, ο Tim Van Rijtoven και ο Zizau Bergs θα αναμετρηθούν στον πρώτο γύρο του τουρνουά ATP στο S-Hertogenbosch, Κρατίδια της Ολλανδίας. Αυτός ο αγώνας υπόσχεται να είναι μια συναρπαστική μάχη στη χλοώδη επιφάνεια του τουρνουά. Ακολουθεί μια λεπτομερής ανάλυση της αναμέτρησης και η πρόβλεψη για να σε βοηθήσει να κάνεις τα δικά σου στοιχήματα.

Ανάλυση Κεφαλ α Κεφαλ

Ο Tim Van Rijtoven και ο Zizau Bergs έχουν συγκρουστεί μία φορά μέχρι στιγμής. Το μοναδικό παιχνίδι μεταξύ τους πραγματοποιήθηκε στις 14 Νοεμβρίου 2022 στο Φινλανδία Ελσίνκι, ATP Challenger Men Singles, όπου ο Zizau Bergs επικράτησε με σκορ 2-0 (7:6, 6:1).

Στατιστικά Πρόσφατων Επιδόσεων

Στα τελευταία 10 παιχνίδια, ο Tim Van Rijtoven έχει καταγράψει 4 νίκες και 6 ήττες. Κέρδισε τον πρώτο σετ σε 5 από τα τελευταία 10 παιχνίδια του.

13.3

Στα τελευταία 10 παιχνίδια, ο Zizau Bergs έχει καταγράψει 7 νίκες και 3 ήττες. Ο Bergs είναι ιδιαίτερα δυνατός στο πρώτο σετ, κερδίζοντάς το σε 6 περιπτώσεις.

Τελική Πρόβλεψη

Λαμβάνοντας υπόψη τα ατομικά στατιστικά και τα προηγούμενα παιχνίδια μεταξύ των δύο παικτών, ο Zizau Bergs φαίνεται να έχει ελαφρώς το πάνω χέρι. Η εμφάνισή του στα τελευταία 10 παιχνίδια ήταν πιο συνεπής σε σχέση με αυτή του Tim Van Rijtoven. Ο Bergs έχει αποδείξει μια σταθερή ικανότητα να κερδίζει το πρώτο σετ, το οποίο είναι ζωτικής σημασίας για τη νίκη στην γρασίδινη επιφάνεια, όπου οι σερβίς έχουν μεγάλη σημασία.

Ωστόσο, ο Tim Van Rijtoven έχει επίσης επιδείξει μια κάποια ανθεκτικότητα και έχει κερδίσει το πρώτο σετ σε 5 από τα τελευταία 10 παιχνίδια του. Αυτός ο παράγοντας θα μπορούσε να παίξει υπέρ του, ειδικά αν καταφέρει να διατηρήσει υψηλή συγκέντρωση.

Η πρόβλεψή μας για αυτό το παιχνίδι είναι μια νίκη του Zizau Bergs, πιθανότατα με 2 σετ. Με βάση τις προηγούμενες εμφανίσεις, προβλέπουμε ότι ο Bergs θα κερδίσει με συνολικό σκορ 2-0. Ο Tim Van Rijtoven θα μπορούσε να παίξει καλά, αλλά ο Bergs έχει το πάνω χέρι όσον αφορά τη συνέπεια και την πρόσφατη φόρμα.

Συμπεράσματα:

Ο Zizau Bergs θα κερδίσει με σκορ 2-0 εναντίον του Tim Van Rijtoven. Σας συνιστούμε να στοιχηματίσετε για τον Zizau Bergs με κάποιο εμπόδιο στα παιχνίδια λιγότερο από 13.5 (